" title="Dieta Nałęczowska">Fundacja Solidarności Obywatelskiej

 

Odchudzanie w Nałęczowie - najczęściej zadawane pytania!

 

b_190_400_16777215_0___images_stories_plakat_maly.jpg

 1. Czym Dieta Nałęczowska różni się od innych diet?

    Różnic między programem odchudzającym Dieta Nałęczowska a innymi dietami jest wiele. Przede wszystkim Dieta Nałęczowska jest PROGRAMEM ODCHUDZAJĄCYM a nie tylko wskazówkami dotyczącymi odżywiania. Do problemu nadwagi podchodzimy kompleksowo - badamy jej przyczyny (nie zawsze jest to nadmiar tłuszczu w posiłkach), badamy jej skutki (czasem mają one wpływ na trudności z chudnięciem). Do każdego podchodzimy indywidualnie i indywidualnie określamy program ćwiczeń, posiłki i aktywność. Inną podstawową różnicą jest metoda żywieniowa, opracowana przez Grzegorza Kowaluka, na której się opieramy. Priorytetem tu jest ZDROWIE pacjenta. Posiłki są zbilansowane pod względem wartości odżywczych, witamin, kalorii - są też na tyle obfite, że nie występuje uczucie głodu. Dbamy o to, by odchudzanie z nami nie niosło ze sobą negatywnych skutków ubocznych (jak to bywa w przypadku diet opartych na jednej lub dwóch grupach produktów). Chcemy zmienić Twój styl życia na zdrowy. Chcemy byś pewnego dnia mógł zjeść i ciasto, i makaron - bez szkody dla szczupłej sylwetki, którą osiągniesz.
 
2. Jak rozpocząć program?
 
    W każdej chwili możesz rozpocząć program odchudzający Dieta Nałęczowska. Prowadzimy dwa punkty konsultacyjne, w których możesz osobiście zapisać się do programu: 
 
Punkt w Lublinie 
Centrum Odchudzania ISTO 
ul. Królewska 8/1 
Zapisy do programu w każdy poniedziałek i piątek
godz. 11:00 - 15:00
 
Punkt w Nałęczowie
Termy Pałacowe "Nałęczowianka"
ul. Paderewskiego 1a
Zapisy do programu w godzinach:
Poniedziałek i środa: 09:00 - 15:00
Piątek: 09:00 - 12:00
 
    Rozpoczęliśmy także zapisy na pierwsze turnusy odchudzające w Uzdrowisku Nałęczów. Pełna oferta turnusu tutaj.
 
Kontakt z konsultantem Diety Nałęczowskiej:
nr tel. 721 - 54 - 64 - 54
nr tel. (81) 50 - 14 - 456  (wew.531)
 
skype: dietanaleczowska
 
3. Chcę się odchudzać w Nałęczowie, ale nie mogę dojeżdżać - Czy mimo to mogę skorzystać z tego programu?
 
    Oczywiście! Osoby, które chcą się odchudzać, ale dojeżdżanie do Uzdrowiska może stanowić dla nich kłopot mogą część programu realizować we własnym zakresie. Na przykład ich program treningowy jest tak opracowany, by mogły wykonywać ćwiczenia w domu, lub w lokalnej siłowni - bez konieczności dojeżdżania. Wówczas ich wizyty w Uzdrowisku ograniczają się tylko do kontrolnych spotkań z dietetykiem co dwa tygodnie (lub konsultacji telefonicznych). Jeśli interesuje Cię odchudzanie na odległość - zadzwoń do nas a opracujemy dla Ciebie specjalny wariant naszego programu!
 
4. Chcę się odchudzać w Nałęczowie i mogę dojeżdżać. Jak to będzie dla mnie wyglądało?
 
    Program rozpoczyna się spotkaniem z dietetykiem - tzw. wizytą wstępną, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny. Na jego podstawie opracowujemy jadłospis i program treningowy dla pacjenta, uwzględniający wykorzystanie możliwości, jakie daje kompleks uzdrowiskowy Nałęczowa. I zaczynamy! Ćwiczenia przeprowadzane są na terenie uzdrowiska, pod okiem nałęczowskich specjalistów. Pierwsze wyniki badamy po dwóch tygodniach.
 
5. Ile mogę schudnąć i w jakim czasie?
 
    Liczba zrzuconych kilogramów podczas diety to sprawa bardzo indywidualna, zależy od wielu czynników, między innymi od tego ile razy wcześniej pacjent był na diecie. Im więcej niepowodzeń - tym może być trudniej. Może ale nie musi. Ile schudniesz na Diecie Nałęczowskiej? Grzegorz Kowaluk mówi, że zdrowe tempo chudnięcia to mniej więcej kilogram tygodniowo. I takie tempo osiągają nasi pacjenci - choć podkreślamy, że to sprawa indywidualna.
 
6. Chcę poznać Grzegorza Kowaluka i osobiście zadać mu pytanie. Czy to możliwe?
 
    Tak! :) Chociaż program odchudzania według jego metody prowadzony jest przez kilka osób na terenie Uzdrowiska Nałęczów - rozmowy czy konsultacje problemów z Grzegorzem Kowalukiem są jak najbardziej możliwe.