" title="Dieta Nałęczowska">Fundacja Solidarności Obywatelskiej

 


Grzegorz Kowaluk

g_kowaluk.jpg

Jest znanym w regionie województwa lubelskiego dietetykiem szczególnie zainteresowanym zagadnieniami z zakresu fizjologii i żywienia człowieka (tj. schorzenia dieto zależne, zespół metaboliczny i schorzenia z nim związane). Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pomaganiem osobom otyłym w osiągnięciu zdrowej wagi i poprawianiu kondycji.

Ukończył Instytut Żywności i Żywienia oraz AWF w Białej Podlaskiej na wydziale nauczycielskim (specjalizacja trenerska ze sportów siłowych, żywienie i odnowa biologiczna w kulturystyce). Jest autorem publikacji „Kulturystyka- metody treningu, żywienia, odnowy biologicznej”, „Jak kształtować siłę dzieci i młodzieży w szkole” oraz . „Profilaktyka otyłości w szkole”. Współpracuje z redakcjami Radia ER, TVP Lublin, Radiem Centrum, Radiem Lublin, Kurierem Lubelskim, TVP oraz RMF FM w zakresie promocji zdrowia i zdrowego stylu życia.

Jest autorem cykluwykładów skierowanych do osób pracujących z młodzieżą (organizacja lekcji wf w szkołach, alternatywne formy ruchu), współtworzy oraz prowadzi specjalistyczny kurs trenera personalnego na AWF w Białej Podlaskiej. Angażuje się osobiście w akcje odchudzające i propagujące zdrowy styl życia (Akademia Mistrzów Sportu, Euro-Forum w Lublinie, klub Joy-Fitness w Chełmie, Avangarda w Puławach). Współpracuje w zakresie doradztwa dietetycznego z placówkami Luxmed oraz Inter-Med w województwie lubelskim. Założył i prowadzi Centrum Zdrowia ISTO.

„Moją zasadą jest dieta w rozumieniu stylu życia a nie zjawiska przejściowego. – mówi – Przychodząc do mnie pacjent uczy się jak prawidłowo się żywić, żeby być zdrowym i zachować odpowiednią sprawność. Nie ma ludzi, którzy nie mogą czegoś osiągnąć, są tylko tacy, którzy nie chcą.”

W programie odchudzającym Dieta Nałęczowska Grzegorz Kowaluk zajmuje się opieką nad trenerami i dietetykami Nałęczowa. Program opiera się na jego autorskim pomyśle jadłospisu i programu treningowego, dzięki któremu schudło już wielu jego pacjentów. Co tydzień, w każdy piątek Grzegorz Kowaluk zaprasza do Nałęczowa na wykład o zdrowym życiu i zdrowym żywieniu. Odpowiada na pytania, rozmawia i doradza.

 

Specjaliści Uzdrowiska Nałęczów

 

agata_napis.jpg„Moje zainteresowania zawsze krążyły wokół odżywiania. Szczególnie interesuję się zdrową kuchnią i najnowszymi trendami żywieniowymi. Jestem dyplomowanym technologiem żywności i żywienia. W programie odchudzającym Uzdrowiska Nałęczów jestem odpowiedzialna za badanie postępów w diecie naszych pacjentów. Według wytycznych Grzegorza Kowaluka czuwam nad codziennym jadłospisem odchudzających się. Spotykam się z pacjentami i motywuję do walki z nadwagą."

 

 

marcin_napis.jpg"Od blisko 10 lat jestem pracownikiem Uzdrowiska Nałęczów jako masażysta i wykwalifikowany fizjoterapeuta. Moja praca jest moją pasją. Codziennie spotykam się z pacjentami cierpiącymi na różne schorzenia a wiele z nich jest efektem dźwigania nadmiernych kilogramów. W programie odchudzającym Dieta Nałęczowska jestem doradcą pacjentów szczególnie dotkniętych problemem nadwagi - pracuję nad tym, by zapobiegać nawrotom chorób i usuwać dolegliwości. "Sam także przeszedłem na dietę Grzegorza Kowaluka i utrzymuję ją już od kilku tygodni. Polecam i zapewniam, że nikt na tej diecie nie będzie głodny!"

 

karolina_napis.jpg„Jestem dietetykiem Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” od 2009 roku. W mojej dotychczasowej praktyce zawodowej szczególnie cenię sobie doświadczenia związane z żywieniem osób mających poważne problemy zdrowotne (problemy z układem krążenia, choroby serca, problemy układu trawiennego). W programie odchudzającym Dieta Nałęczowska jestem odpowiedzialna za nadzorowanie procesu odchudzania przede wszystkim osób, których organizm został przez otyłość nadwyrężony. Pomagam przejść przez proces zrzucania nadwagi bez szkody dla zdrowia.”