" title="Dieta Nałęczowska">Fundacja Solidarności Obywatelskiej

 

 

Uzdrowisko Nałęczów

 

 Lecznicze właściwości wód nałęczowskich odkryto na początku XIX w. Z tego odkrycia korzystali trzej lekarze sybiracy: Fortunat Nowicki, Wacław Lasocki i Konrad Chmielewski. Z ich inicjatywy zmodernizowano istniejące już wcześniej uzdrowisko a głównym fundatorem tej modernizacji był Michał Górski. To on stworzył uzdrowisko w dzisiejszym kształcie miasta – ogrodu i uczynił z Nałęczowa liczący się ośrodek leczniczo – kulturalny. Z turnusów zdrowotnych korzystali tutaj m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz.

Miasteczko położone jest w woj. Lubelskim. Wyróżnia je specyficzny leczniczy mikroklimat, który sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego a bogata w magnez woda znakomicie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu osób narażonych na stres.

Kuracje w Nałęczowie to również możliwość leczenia chorób współistniejących np. układu ruchu, regeneracji sił fizycznych i psychicznych w stanach wyczerpania, szansa na profesjonalne przebadanie serca.

Od lat Uzdrowisko Nałęczów oferuje usługi nie tylko kuracjuszom ale też mieszkańcom okolicznych miast. Spa Nałęczów posiada bogatą ofertę masaży i zabiegów pielęgnacyjnych, baseny, siłownię i salę do ćwiczeń. Można tu nie tylko podratować zdrowie i ukoić nerwy ale też przyjemnie spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody.Przyjemne kąpiele i zabiegi przyrodolecznicze w połączeniu z naturalną wodą z Nałęczowa przynoszą ulgę w dolegliwościach, a nawet często ratują życie.

nr%201.jpg

 

Zapraszamy do Nałęczowa!